Sonda w.cz. do zmontowania.




Na Allegro można kupić sondy w.cz. w moim wykonaniu. Oferuję sondy w obudowie, gotowe do użycia. Każdy, kto zajmuje się konstrukcjami elektronicznymi wie, że sonda jest urządzeniem nieodzownym. Pozwala ona błyskawicznie stwierdzić, czy w układzie istnieje nośna częstotliwość i jaki ma poziom.

Otrzymałem kilka listów z prośbą o obniżenie ceny urządzenia. Ponieważ obniżenie ceny gotowej sondy jest niemożliwe, postanowiłem pomóc kostruktorom i zaproponować gotowe podzespoły do własnoręcznego zmontowania sondy. Sposób połączenia podzespołów pokazałem na zdjęciu powyżej.
Potencjometr nie jest wlutowany ponieważ montuje się go po przeciwnej stronie płyty obudowy tak, jak widać na drugiej fotografii.
Można zamówić dowolne elementy sondy wymienione poniżej. Nieświadomym konstruktorom podpowiadam, że przy napięciu zasilania 1,5V nie będą świecić diody led. Trzeba nabyć takie, które będą świecić, albo zasilać je miniaturową prztwonicą napięcia. Potencjometr posiada pięć wyprowadzeń, trzy cienkie i dwa grubsze. Lutujemy tylko te cienkie, tak jak pasują w gotowe otwory. Grubsze wyprowadzenia pozostawiamy nie przylutowane.

1. zmontowana płytka 13zł,
2. sonda w długopisie 9zł,
3. potencjometr 3,80zł,
4. woltomierz 9zł,
5. dioda Led 2zł.

Przesyłka pocztowa elementów listowa za 6zł.

Można do mnie pisać: henwyd@wp.pl