Przemyślenia na temat języka polskiego w mediach10.01.08
1. Pan Andrzej Zaleski od pogody, tak dziś powiedział: Na mojej stronie możecie zobaczyć, jak giną drzewa na skutek siekier i topór.

2. Następna reklama niedouczonych kadr reklamowych: Dacie za 7,5 procenta. Mówi się procent.

20.01.08
3. Trwa moda na zwięzłe odpowiedzi na pytania. Na dzisiejszych skokach narciarskich, zapytany przez redaktora Stefan Hula, jak udał się skok?: Skok był jaki był. Po tak wyczerpującej odpowiedzi, znamy teraz wszystkie szczegóły skoku.

22.01.08
4. W Sygnałach Dnia Pan redaktor powiedział: W roku 1775 urodził się Amper, jego imieniem nazwano jedno z urządzeń. Pan, Panie redaktorze słyszał, że gdzieś dzwonią, ale nie wie Pan gdzie. Amperem nazwano jednostkę prądu, a nie urządzenie.

5. Polskie Radio, Wiadomości: Światowe Giełdy straciły wczoraj 300 milionów dolarów. Dla Pani redaktor miliony czy miliardy, to wszystko jedno.

25.01.08
6. TVN: Na wyniki Komisji Katastrof Lotniczych będziemy czekać do roku czasu. Państwo nie wiecie, że rok, to właśnie czas? Więc: ...będziemy czekać do roku.

5.02.08
7. Oj, radio Tok FM: Napewno będzie zgoda ku temu, a Maciarewicz zareagował tak, jak zareagował. Wiadomości są zdecydowanie wyczerpujące i powiedziane w eleganckim stylu, brawo!.

10.02.08
8. Polskie radio, Notatnik kulturalny: Jest jeszcze pewna część osób, która pamięta... Państwo jesteście uparci i nie potraficie się przygotować do audycji mówiącej o kulturze. Czy jest w tym zdaniu jakaś "ona"? Chyba, że mówią Państwo o "części", a to jest już błąd. Mowa jest o osobach, a osoby to "one", więc: jest jeszcze pewna część osób, które pamiętają...

9. Radio Tok FM: Stefan Meller był ambasadorem zanim pełnił funkcję... Przepraszam, ale muszą Państwo nauczyć się języka polskiego. Zdanie jest błędne i powinno brzmieć tak: Stefan Meller był ambasadorem zanim nie pełnił funkcji...

12.02.08
10. Panowie z radia Tok FM, wasz język jest tragiczny: Czekamy na wiadomość, czy siedmiu żołnierzy pozostaną w areszcie.

13.02.08
11. Discovery, czyta Justyna Garniewska: Sześć osób się wahała, większość uczestników zmieniała swój pogląd. Ble, ble, ble.

23.02.08
12. W Radiu Tok FM trwa dyskusja o rządzie Tuska: Jeśli obiecuje się wszystkim wszystko, to obiecuje się nic nikomu. Jest Pan w błędzie Panie dyskutancie. Proszę pomyśleć: Jeśli obiecuje się wszystkim wszystko, to obiecuje się nic wszyskim.

2.03.08
13. Twórcy Matysiaków, podobnie jak W Jezioranach mają trudności z językiem polskim: I tak mnie łaskę zrobili.

3.03.08
14. Dr Ryszard Bugaj prowadzi w radiu rozmowy: Będziemy rozmawiać o władzy taka, jaka jest. Nie dość, że audycji Pana profesora nie mogę słuchać, bo ciągle Pan przerywa rozmówcom, to jeszcze na dodatek źle formułuje Pan zdania.

9.03.08
15. Policja belgijska nie mogła przetrzymywać ojca, który porwał dziecko, bo nie miała ku temu podstaw. Ulubiony zwrot: ku temu. A nie prościej powiedzieć: ...bo nie miała podstaw?

17.03.08
16. Niektórzy, zgodnie z obecną modą, mówią tak: Czekałem na tramwaj tak długo, aż przyjechał. A powinno być: Czekałem na tramwaj tak długo, aż nie przyjechał. Pani, pokrzywdzona przez prezydenta Małkowskiego, zgodnie z tą właśnie nowomową, tak mówi: Postanowiłam powstrzymać się z mówieniem do czasu, gdy będę pewna, że zostanę wyśmiana i ośmieszona.

18.03.08
17. Niedouczone kadry reklamowe, to już plaga. Na olbrzymich bilbordach reklamują spawarki inwertorowe obok których jest fotografia spawarki z napisem: Spawarka inwerterowa. Jakim trzeba być nieukiem, by nie umieć nawet przepisać tekstu.

1.04.08
18. Jak to możliwe, że Pani redaktor Polskiego Radia nie potrafi poprawnie przeczytać zdania w Wiadomościach radiowych: Kilku posłów zamierzają głosować za traktatem.

2.04.08
19. Nowomowa jest zaraźliwa jak choroba, zaraził się nią już minister obrony. Na pytanie, czy jest na konferencji dowódca wojsk lotniczych, odpowiedział: Trudno, aby był tutaj zanim zapoznał się z wynikami badań komisji. Panie ministrze, Zanim nie zapoznał się...

20. W radiu Tok FM mówi się dużo, ale niestety brzydkim językiem: Cztery miliony osób uciekły za granicę i cztery korzystają z okazji...

3.04.08
21. Polskie Radio program I, mówi korespondentka z Londynu: Abolicja podatkowa nie dotknie tych, którzy wyjechali do Londynu w 2002 roku. Jeśli abolicja ma kogoś dotknąć, to ja myślę, że Pani nie wie co to jest abolicja.

22. W Tok FM, dyskusja o tym, że na skutek ukazujących się wiadomości w internecie, maleją zyski gazet. Zyski portali internetowych rosną w dramatycznym tempie. Proszę Pana, w dramatycznym tempie, to zyski mogą tylko maleć.

23. W Tok FM słuchamy profesor Ewę Bartnik, genetyka Uniwersytetu Warszawskiego: Jeśli palimy, to jest duża szansa zachorowania na raka. A ja myślę Pani profesor, że jeśli się nie leczymy, to mamy szansę umrzeć. Pani jest Wielkim Profesorem.

13.04.08
24. TV Biznes: Część ludzi, wyjechała za granicę... Nie, proszę Pana. Część ludzi, wyjechało za granicę...

14.04.08
25. Wiadomości, TVP1: Te trzy miliony Żydów żyją w naszych sercach. Niestety, nie proszę szanownej telewizji: Te trzy miliony Żydów żyje w naszych sercach.

24.04.08
26. Czy w Polskim Radiu ktoś wreszcie zwróci uwagę, jak mówią korespondenci?: Tysiące szkół w Walii będzie dziś zamknięte.

27. Szef LID-u, Wojciech Olejniczak: Nie ma żadnych przesłanek ku temu, aby poprzeć ustawę. Może Pan powie, do czego w tym zdaniu potrzebne jest to dziwne ku temu. Mówi się po prostu: Nie ma żadnych przesłanek, aby poprzeć ustawę.

2.05.08
28.Polskie Radio zaprosiło pedagoga, aby mówił i odpowiadał na temat pracy i wypoczynku. Audycja pokazała, jak trudnym zadaniem jest mówienie w radiu nawet padegogowi. Niestety, Pan uczony zaczynał każde zdanie od powiem tak. Taki sposób mówienia, może wskazywać, że można również powiedzieć inaczej. Były to więc odpowiedzi interpretowane, nie jednoznaczne. Niektórzy umieszczają w każdym zdaniu nie? , nasz uczony też tak mówił, zamieniając nie? na tak?. Jak by tego było mało, uczony w niektóre zdania wtrącał nie wiem. Pan zgodził się wystąpić w radiu, więc Pan wie czy nie?

12.05.08
29. Oto "piękna" polszczyzna w Wiadomościach Polskiego Radia: Dzisiaj wolność odzyskają siedmiu żołnierzy.

16.05.08
30. Oglądam EuroSport, trwa podnoszenie samochodu przez zawodników: Zawodnik rosyjski, trzynaście powtórzeń. Sprawozdawca wymyślił sobie, że podnoszenia będzie nazywał powtórzeniami. Jeśli zawodnik rosyjski ma trzynaście powtórzeń, to podniósł trzynaście razy? nie! Pan wprowadza widzów w błąd. Żeby trzynaście razy powtórzyć, to trzeba jeden raz podnieść. Razem będzie czternaście. I co?

21.05.08
31. Jutro Boże Ciało. Kamil Durczok TVN: Jutro, większość sklepów będzie zamknięta. Pan w dalszym ciągu nie umie mówić. Jaka ona będzie zamknięta? Większość, tak? Jest Pan w błędzie. Jutro, większość sklepów będzie zamkniętych!

32. TVN, Pani o cukrzycy: Nie wiem, jak to można nie obudzić się i nie wziąć zastrzyku. O jedno nie za dużo, proszę Pani. Nie wiem, jak to można obudzić się i nie wziąć zastrzyku.

23.05.08
33. Radio kierowców: Wypadek na drodze, ranne jest siedem osób. Czy Pan redaktor mógłby mi powiedzieć, jakie "ono" występuje w tym zdaniu?. Osoby to "one" więc: Wypadek na drodze, rannych jest siedem osób.

30.05.08
34. Jak to się dzieje, że długoletni dziennikarz Polskiego Radia, nagle przestaje umieć mówić po polsku. Pan Paweł Sztompke w audycji popołudniowej: Sporo osób, która uważa... Ona, to te osoby Panie Pawle?

18.06.08
Jeden dzień języka polskiego w Polskim Radiu:

35. Ekspert do spraw płac na kolei: Mimo sympatii dla kolei, muszę powiedzieć, że... Proszę Pana, sympatia to nie list dla kogoś, sympatia jest do kogoś.

36. Przedstawicielka Ministerstwa Zdrowia: Nie mamy podstawy ku temu, aby podejmować czynności przeciwko ministrowi zdrowia. Pani ulega modzie, zdanie może doskonale istnieć bez ku temu.

37. Czego nie wolno robić w lesie? Rozpalać ognisk, bo jest zagrożenie dla lasów. Nie szanowne radio, jest zagrożenie lasów, a nie dla lasów.

38. W szkołach stopnie wypisane, a młodzież już odliczają czas do wakacji. Według radia młodzież, to oni.

39. Kilka tysięcy stoczniowców jadą do Warszawy. Ble, ble, ble.

40. Nie mogę się nadziwić, dlaczego jeden facet czyta reklamy i zapowiedzi we wszystkich rozgłośniach radiowych. Czyżby jego głos był nie zastąpiony? Już dziś zapowiada niedzielny Poranek w Polskim Radiu: Poranek w Polskim Radiu, wystąpi zespół o niezwykłym nazwie. Jak słychać, jest on tak znudzony i przepracowany, że nie chce mu się wcześniej przeczytać tekstu.

11.07.08
41. Polski kreator mody o projektach odzieży sportowej na olimpiadę: Stroje bardzo ładne, to czego nie ma dobrze ukryte... Pan oczywiście chce być wielki i mówić wielkie słowa, i co Pan mądrego powiedział?.

16.07.08
42. Polskie Radio: Jest spora grupa osób, która ma pracę.

17.07.08
Czwartek w Polskim Radiu:
43. Oszczędzaj do siedem i dwadzieścia pięć setnych procenta. Niedouczone kadry reklamowe, tym razem bankowe. Mowi się procent.

44. W szpitalu znajdują się jeszcze czworo rannych.

45. PIS ostrzega, prywatyzacja szpitali ograniczy dostępność dla pacjentów. Czemu ma służyć to dziwne dla?, przecież ono psuje tylko zrozumiałość zdania.

46. Moskwie wydaje się, że dorównuje Unii Europejskiej i USA. Jest to przecenianie możliwości Moskwy. To dziwne słowo przecenianie użyte jest tym razem, jako zawyżenie wartości. Innym razem znaczy zaniżenie wartości, czyli przecenę.

18.07.08
47. Polskie Radio: Dwadzieścia pięć procent inwestycji zwracają się po dwóch latach.

30.07.08
48. Pan redaktor Piotr Stasiak z Polityki przedstawia swoje poglądy w radiu Tok FM: Te półtora tysiąca polaków, które wracają z zagranicy... Które wracają?, o kim Pan mówi, bo zdawało mi się że o Polakach.

1.08.08
49. Wiadomości TVP1, Paweł Gadomski: Amerykańska rodzina posiada paliwożerne auto, zamienili go na autobus. Pan, panie redaktorze uważa, że auto to on, Tak?

50. TVP1, Piotr Piętka z Festiwalu w Kostrzynie: Z Kostrzyna mówi Piotr Piętka. Panie korespondencie, Pan nawet nie wie gdzie Pan jest. Pan jest w Kostrzynie, a nie w Kostrzyniu więc nadaje Pan z Kostrzynia.

24.08.08
51. Panorama TV. Marta Kielczyk: Kubica zajął dziś trzecie miejsce, wyścig dobrze układał się dla Polaka. Szanowna Pani redaktor, to nie wyścig dobrze układa się dla Polaka lecz wyścig układa się Polakowi. Polak bierze udział w wyścigu, a nie wyścig istnieje dla niego.

26.08.08
52. National Geographic, TV: Na uwagę zasługuje szybkostrzelne działo. Cechuje go szybkość i zwrotność. Cechuje go czy je, nauczcie się mówić.

28.08.08
53. Polskie Radio: W Tallinie strażacy opanowali już pożar po wybuchu w składzie amunicji. Nie ma już zagrożenia dla życia. Od kiedy to, zagrożenie jest dla życia? Jest zagrożenie życia!.

54. Teleskop poznański: Pierwsze kilkudziesięciu autobusów wyjadą do Warszawy jutro. I co Poznaniacy?, wszystko wam się kiełbasi.

1.09.08
55. Panorama TV: Przed huraganem Gustaw uciekły dwa miliony osób. Ciągle to samo. To nie miliony uciekły.

8.09.08
56. Polskie, państwowe radio zmniejszyło w sobotę moc swego nadajnika na częstotliwości 225KHz. Można to zrozumieć, potrzeby konserwacyjne. Tylko dlaczego radio jest tak nieprofesjonalne i nie powie tego słuchaczom. Na falach długich najczęściej słuchają posiadacze starych odbiorników, bo nowych się już nie produkuje. Z powodu małej mocy nadajnika w odbiornikach pojawił się szum, zakłócenia, interferencja, padding i dyfrakcja. Niektórzy szukają zakładów naprawczych, a inni naprawiają przy pomocy pięści. Co Wy na to, radiowcy?

10.09.08
57. Polskie radio o sprawie minister B. Blidy: Sprawa miała miejsce z oba tymi zatrzymaniami. I co szanowne radio? Trochę trudniejsze zdanie i już nie wiemy jak powiedzieć.

11.09.08
58. Nie mam niestety dobrego zdania o kadrach reklamowych. Dzisiaj o kadrach z Castoramy: Grzejnik aluminiowy o mocy 1600W. Taką reklamą obwieszony jest Poznań. Co wynika z tej reklamy? Nic. Czy to jest grzejnik elektryczny?, może na parę, albo na gorącą wodę, a może to jest kaloryfer? Jeśli szanowne kadry myślą, że jeśli jest napisane 1600W, to jest to urządzenie elektryczne, to się szanowne grubo mylą.

14.09.08
59. Człowiek od czytania reklam w Polskim Radiu, jest potwornie znudzony czytaniem nudnych tekstów reklamowych: Przyjdź do salonu optycznego i powiedz nam ile masz lat, a my damy ci tyle samo na uprawy. Gdybym wierzył w te bzdury, które Pan czyta pomyślałbym, że po wyjściu z salonu optycznego mogę uprawiać oprawki okularowe. Czas już temu Panu podziękować.

16.09.08
60. W Polskim Radiu o kastracji pedofilów mówi doktor Wiesław Czernikiewicz: Musimy nauczyć pedofilów zachowań krzywdzących dla dzieci. Chciał dobrze, a wyszło modnie. I co Pan mądrego powiedział, Panie doktorze?

17.09.08
61. Pan Krzysztof Szmyt z warszawskiego Hospicjum zapewne uczy się z telewizji i radia, ponieważ tam tak właśnie się mówi: Jest kilkoro dzieci, które czeka na... Zgodnie z dzisiejszą modą, Panu Krzysztofowi wydaje się, że jest mowa o kilkoro, a to nie jest niestety podmiotem zdania. Zdanie powinno brzmieć: Jest kilkoro dzieci, które czekają na...

22.09.08
62. Przewodniczący Platformy Pan Chlebowski udziela wywiadu w radiu: Nie przeceniałbym konfliktów pomiędzy Prezydentem, a Premierem. Czy Pan wie co chciał powiedzieć?, bo ja nie.

63. Ha, ha, ha. Panorama TV popisała się dziś super profesjonalizmem: Zaginął pilot małego samolotu który spadł w miejscowości Mokrzec koło Międzychodu. Tutaj pokazano mapę Polski z zaznaczoną miejscowością niedaleko granicy czeskej. Podano też, że jest to w Wielkopolsce. Według Panoramy, Wielkopolska leży na południu kraju. To są informacje? To są dezinformacje!

24.09.08
64. TVN o strajku sędziów: Tak wyglądała większość sal sądowych w Polsce. Tak jest modnie, a tak prawidłowo: Tak w większości wyglądały sale sądowe w Polsce.

6.10.08
65. Trzęsienie ziemi w Rosji, mówi korespondent Polskiego Radia: Wiele wiosek jest odcięta od świata. Pan chyba jest za długo za granicą. Jaka ona jest odcięta, bo nie wiem?

18.10.08
66. W Wilnie przeznaczono dom Mickiewicza na hotel. Zapytana tamtejsza Polka mówi: To barbarzyństo, odebrano dla Polaków to, co cenne!. I słusznie, ale powiedziane bez sensu.

27.10.08
67. Legia wygrała z Wisłą, bramkarz Legii Mucha mówi: Cieszę się, że pomogłem zespołu wygrać ten mecz. Pan, panie bramkarzu nie wie, że mówi się pomogłem zespołowi?

68. Grzegorz Dymecki, dziennikarz Polskiego Radia w Londynie: Szesnastu wybitnych ekonomistów korzystają z przygotownych planów finansowych. Nie jest Pan na prywatnej pogawędce lecz w radiu, proszę zatem mówić po polsku. Szesnastu wybitnych ekonomistów korzysta...

69. Może ktoś wreszcie powie, jak mamy mówić: Czekaliśmy na to od dziesiątków czy od dziesiątek lat.

28.10.08
70. Wiadomość z Wiadomości TVN: Sejm zajmował się tworzeniem gwarancji dla kredytów bankowych. Gwarancje nie są dla kredytów, lecz dla kredytobiorców. Jeśli wyeliminujemy modne dla, zdanie będzie brzmiało: Sejm zajmował się tworzeniem gwarancji kredytów bankowych.

29.10.08
71. Wypadek w kopalni: Przyczyną był nie kontrolowany ruch górotworu. Czy jesteśmy w stanie kontrolować ruch górotworu?, oczywiście że nie. Powinno więc być: Przyczyną był ruch górotworu.

31.10.08
72. Polskie Radio: Na cmentarze idą całe rodziny z dziećmi. Pan redaktor uważa, że dzieci to nie rodzina.

5.11.08
73. TVN, Kamil Durczok: Obama zwyciężył, dziękujemy w imieniu redakcji kilkudziesięciu ludziom, które dla nas pracowały. Czyli tym ludziom, które dla nas pracowały Panie Durczok. Ble, ble, ble.

74. Teleskop o przerwaniu rury z gazem: Nie ma zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi. Czy szanowna redakcja myśli, czy mówi bezmyślnie? Zagrożenie nie jest dla życia i zdrowia, wręcz przeciwnie.

6.11.08
75. Minister Aleksander Grad mówi: Chcę powiedzieć, że majątek stoczni nie zostanie sprzedany. Pan oczywiście nie powiedział, że majątek stoczni nie zostanie sprzedany. Pan miał tylko zamiar to powiedzieć.

7.11.08
76. Anna Laszuk Tok FM: Jest wiele osób, którzy uważają, że... Pracuje Pani przy pomocy języka i nie wie, że osoby to one, a nie oni?

11.11.08
77. Telewizja TWK, Pani redaktor pyta dziecko na wystawie psów w Poznaniu: Podoba się tobie tutaj? Błędne stosowanie tego zaimka jest niestety powszechne, a może on być stosowany tylko na początku i na końcu zdania. Zdanie powinno brzmieć: Jak ci się tu podoba?

17.11.08
78. Oto, jak można zepsuć proste zdanie, siląc się na modne zwroty. Odebrano dziecko rodzicom, tak komentuje dyrektorka przedszkola: Trudno to się przeżywa dla wszystkich. Powinno się powiedzieć najzwyczajniej: Trudno to wszystkim przeżyć.

17.11.08
79. W programie Pani Jaworowicz: Mój ojciec umarł dzięki temu, że pod nasz blok nie mogło podjechać pogotowie ratunkowe.

24.11.08
80. Ciąg dalszy skrupulatnego unikania słowa Nie, nawet kosztem popsucia zdanaia. Dzwoni Pani do radia: Dlaczego obywatel ma gasić żarówkę, aby odprowadzać kary za nadmierne zużycie energii?. No i wyszło Pani zdanie bez sensu. Gdyby Pani nie unikała Nie, zdanie byłoby poprawne: Dlaczego obywatel ma gasić żarówkę, aby nie odprowadzać kary za nadmierne zużycie energii?.

27.11.08
81. Niestety nie, Panowie z TVN Biznes: Większość Polaków robią zakupy wcześniej.

82. Polskie Radio: Terroryzm, to największe zagrożenie dla bezpieczeństwa. A ja myślałem, że jest to zagrożenie ludzi.

28.11.08
83. O języku japońskim mówi bibliotekarka uczelnianej biblioteki: Problem jest wielki, nie wiem, czy da się jego nauczyć. To zdanie jest fatalne, Pani nie umie mówić.

30.11.08
84. Prowadzący Radio Kierowców w Polskim Radiu już się zmienił, ale nie do końca: Cysterna wpadła do rowu, trwa przepompowanie paliwa. Proszę Pana, jeśli coś trwa, to jest to czynność ciągła, więc trwa przepompowywanie...

1.12.08
85. Kto jak kto, ale Główny Inspektor Ochrony Danych Osobowych Michał Serzycki powinien umieć mówić po polsku: Kilka tysięcy pracodawców łamią prawo.

86. Facet czytający zapowiedzi Polskiego Radia działa mi już na nerwy, jego znudzenie pracą prowadzi do ciągłych pomyłek słownych: W Krakowie dzieje się więcej niż w niejednej Domu Kultury.

4.12.08
87. I znowu to samo. TVN, uroczystość u Lecha Wałęsy: Część gości będzie jadła mięso, część warzywa. A co będą robić goście?, bo rozumiem, że to część będzie jadła.

5.12.08
88. Niechlujstwo pierwszej klasy w Polskim Radiu. O godz. 11.30 czytana jest książka Henryka Sienkiewicza "Ta Trzecia", oto jaki tekst usłyszałem: Obłok przesłania mnie oczy. To już takim językiem pisana jest literatura polska, czy to tylko niechlujstwo czytającego Pana Wojciecha Dariusza?

89. Uwaga niedouczone kadry reklamowe, imię i nazwisko Pani Iwony Węgrowskiej, promującej swoją płytę pisze się z dużej litery.

7.12.08
90. Polskie Radio: Już w przedświątecznej nastroju, wystąpi... Tak, to ten sam znudzony manekin. Czy Polskie Radio nie stać na innego faceta zapowiadającego programy?

9.12.08
91. Polskie Radio, znowu język czytanej literatury: Kasia była chora, przekasłała marzec. Czy to dziwne słowo, to kaszel?, a może kaseł?.

12.12.08
92. Nowomowa jest zaraźliwa, jak choroba. TVN Fakty: Prywatne placówki zdrowia, które wykonują zabiegi dla pacjentów. Ha, ha, to wygląda tak, jakby wykonywano jakieś futurystyczne zabiegi i potem wręczano je pacjentom.

13.12.08
93. Fakty TVN o telefonii komórkowej w górach: Będzie można teraz nieść pomoc dla poszkodowanych. Na plecach czy w koszyku? Bo pomoc niesie się poszkodowanym!

16.12.08
94. Polskie Radio: Stan wód, w Poznaniu dwieście dwadzieścia, przybył jeden centymetr. Przez rok było poprawnie, ale od wczoraj już nie jest. Szanowne radio zapomina, że to nie centymetr przybywa, lecz woda. A więc: ...przybyło jeden centymetr.

18.12.08
95. Audycję popołudniową w Polskim Radiu współprowadził dziś Janusz Kornatowicz, autor tekstów piosenek. Powtarzał wielokrotnie, że ma dwa fakultety, jest radiowcem i polonistą, absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. W rozmowie powiedział: Jest już ciemno na dworzu. Ha, ha, Panie polonisto, co to jest dwórz?

96. TVP1: Jest duża liczba zakładów, która produkuje części zamienne. Czy Pan się nie słyszy?. Duża liczba produkuje części, tak?

29.12.08
97. Krajowa Rada Radia i Telewizji nawołuje do opłat za używanie odbiorników radiowych i telewizyjnych. Pytam więc, od kiedy to polacy płacą za używanie odbiorników?. Nie słyszałem, aby Ustawę mówiącą o opłatach za posiadanie odbiorników zmieniono.

(www)