Przewrotna taktyka PISPIS twierdzi: Trybunał Konstytucyjny powinien rozpocząć rozprawę dotyczącą zgodności ustawy z konstytucją na podstawie tej właśnie ustawy, a potem dopiero orzec, czy jest ona zgodna z konstytucją.

Ha, ha, ha, to tak, jakby podano człowiekowi kawę z cyjankiem potasu i kazano najpierw wypić, a potem sprawdzić czy jest zatruta.

Różni komentatorzy próbują dociec dlaczego PIS tak upiera się, aby Trybunał Konstytucyjny pozostał sparaliżowany, jak dotąd nie słyszałem, aby ktoś przypomniał sobie co mówił PIS w kampanii wyborczej. PIS czeka do czerwca na koniec kadencji prezesa Banku Narodowego, a potem wydrukuje bilion złotych i pokryje wszystkie obiecanki wyborcze ku ogólnej szczęśliwości.

Nowy prezes Narodowego Banku okazał się twardym facetem i nie dał się namówić na produkcję pieniędzy. W tej sytuacji powstał problem z zaspokojeniem finansowym obiecanek wyborczych. Jedyna, jak dotąd spełniona obiecanka, to 500+ na którą już zaciągnięto kredyt w wysokości 20 miliardów złotych. Aby spełniać dalsze obiecanki rozdawnicze postanowiono sięgnąć do OFE.

20.03.17 Wszyscy zastanawiają się dlaczego Antoni wyrzuca z wojska oficerów. Do dziś odeszło już 30 generałów i 200 pułkowników. Moim zdaniem sprawa jest jasna, gdyby zaczęły się poważne zamieszki przeciwko rządowi, to poprzednia kadra nie pozwoliłaby tłumić ich przy pomocy wojska.

11.09.17 No i wróciła sprawa biliona złotych. Co prawda nie udało się takiej kwoty wydrukować, więc "naczelnik" wymyślił reparację od Niemiec za szkody wojenne. Odszkodowanie powinno wynosić bilion złotych. Ale wtedy mógłby zarządzać.

21.11.2018 Reparacja od Niemiec też nie wypaliła, naczelnik wymyślił kolejną sytuację na zdobycie miliardów, należy odebrać banki właścicielowi Czarneckiemu pod pretekstem restrukturyzacji. Właśnie od tygodnia trwa wrzawa. PIS będzie się sprężał aby odebrać banki jeszcze przed wyborami, bo wtedy zdążą rozdać nie swoje pieniądze w celu zdobycia wyborców.