Radio kieszonkowe z telefonu


Osobom zamierzającym nabycie radia kieszonkowego, podręcznego, chciałbym doradzić inne działanie.

W internecie można znaleźć sklep wysyłający na zamówienie telefon komórkowy Nokia 206 za jedyne 21zł. Telefon zawiera w swej strukturze odbiornik radiowy, który można słuchać zarówno przez głośnik, jak i przez słuchawki.

Głośność przez głośnik jest doskonała, odbiór jest wyjątkowo czysty i zrozumiały, jako antenę wystarczy włożyć w gniazdo słuchawkowe pół metrowy przewód. Przy takiej antenie, w Poznaniu rejestruje 22 stacje radiowe, co oznacza, że odbiera stacje również z innego okręgu.

Odbiornik jest wyjątkowo czuły w porównaniu z innymi telefonami, a nawet z innym urządzeniem słuchawkowym produkowanym jako radio. Atrakcyjna cena bije na głowę cenę odbiorników przenośnych na baterie, ponadto w tej sytuacji, co pewien czas trzeba kupować baterie. Odbiornik w telefonie jest zasilany akumulatorem wysokiej klasy, bo wykonanym techniką litową i ładowanym ładowarką, którą nabywamy łącznie z telefonem. Akumulator telefonu ładuje się bardzo szybko i trzyma napięcie przez tydzień. Cało dniowe używanie radia powoduje ubytek prądu, który można doładować w ciągu 20 minut.

Należy dodać, że kupiony za tę cenę telefon oprócz radia będzie pozwalał na używanie wielu innych funkcji, np. aparatu fotograficznego, kamery video, budzika, odtwarzacza muzyki itd.

Zapomniałem dodać, że aby telefon działał jako radio (nie jako telefon) trzeba załadować go zużytą, nie aktualną kartą SIM, wówczas w czasie uruchamiania wpisujemy hasło, tak jak zwykle.

Aby uruchomić radio wchodzimy w ikonę Muzyka.

Przyjemnego słuchania radia.