BASCOM


Zegar godzin, minut, sekund oraz daty.


Przypomina o lekach


Urządzenie na codzień jest zegarem, który można wycechować na dokładne wskazywanie. Posiada podswietlony wyświetlacz Lcd na którym widzimy czas i datę. Czerwona dioda krótkimi mignięciami wskazuje, że urządzenie jest włączone.
Do programu wpisano godziny ranne, południowe i wieczorne o których trzeba zażyć leki.Po nadejściu tych czasów włączy się sygnał dźwiękowy, który cyklicznie powtarzany, informuje o konieczności zażycia leku. Na wyświetlaczu widzimy nazwy leków. Sytuacja istnieje do czasu skasowania czerwonym przyciskiem. Przyjęcie skasowania objawia się zapaleniem żółtej diody. Po minucie od skasowania znika świecenie żółtej diody i nazwa leków. Na wyświetlacz wraca czas i data. Wszystkie czynności nie powodują zakłócania biegu czasu. Widoczny lub nie, biegnie swoim torem.
Czas i datę wpisujemy do programu w trakcie programowania procesora. Włączamy urządzenie do sieci i na wyświetlaczu widzimy komunikat: Czekam na start czasu. Po nadejściu wpisanej godziny naciskamy start i zegar zaczyna liczyć czas.
Jeśli zabraknie na chwilę zasilania, urządzenie ponownie zasygnalizuje oczekiwanie na start czasu. Najlepszym wyjściem z tej sytuacji byłoby buforowe zasilanie.


Program
  • Program urządzenia.