Radiowe monitorowanie zaparkowanego samochodu, działki.

     Monitorowanie zaparkowanego samochodu, domku polega na podsłuchiwaniu wnętrza samochodu, domku przy pomocy mikrofonu dołączonego do radiotelefonu. Radiotelefon MH430, pracujący w paśmie 433MHz posiada specjalną funkcję podsłuchiwania i włączania się w przypadku pojawienia się dźwięku (hałasu). Radiotelefon posiada możliwość nastawienia czułości mikrofonu w zależności od potrzeby. Mikrofon usytuowany jest na końcu kilkumetrowego przewodu pozwalającego zainstalować go w dowolnym miejscu kabiny samochodu lub domku. Radiotelefon można umieścić na tylnej półce samochodu osobowego i przykryć go  w celu zamaskowania. Takie usytuowanie radiotelefonu możliwe jest w sytuacji gdy parkujemy w pobliżu zamieszkania. W dalszej odległości parkowania, lub gdy np. chcemy samochód zostawić pod kinem,  instalujemy antenę na dachu samochodu. W tej sytuacji możemy osiągnąć zasięg do 3 km. W domkach powyżej 3 km na dachu instalujemy antenę dookólną lub kierunkową. Maksymalny zasięg 25 km. Urządzeniem odbierającym jest taki sam radiotelefon lecz z nastawioną funkcją odbiorczą. Radiotelefon odbiorczy co minutę sprawdza czy radiotelefon czuwający jest w zasięgu, jeśli czuwający nie odpowie to usłyszymy pięciokrotny sygnał alarmowy, powtarzający się.

Dodatkową funkcją radiotelefonu odbiorczego jest możliwość ręcznego  włączania podsłuchu kabiny samochodu lub pomieszczenia w którym zastosowano mikrofon, sprawdzania czy radiotelefon czuwający jest w zasięgu, lub też możliwość przesyłania głosu do radiotelefonu czuwającego.

Poza wymienionymi funkcjami, po przełączeniu obydwa radiotelefony można używać do obustronnej łączności.

Radiotelefon czuwający zasilany jest z samochodu lub z zasilacza oraz posiada dodatkowe urządzenie zawierające wzmacniacz mikrofonowy dający możliwość nastawiania dowolnej czułości mikrofonu.

Radiotelefon domowy-odbiorczy posiada akumulatorki zasilające oraz ładowarkę.

 

 

 

 

wróć na początek strony